Szkolenie na mediatora sądowego “Mediator 1.01” w Poznaniu

Dlaczego warto zostać mediatorem?

Zawód mediatora to ciekawa ścieżka. Wciąż mało popularna i nieco niszowa, ale właśnie dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjna. Zawód mediatora jest zawodem pełnym wyzwań, ciężkim, ale niejednokrotnie bardzo opłacalnym. Polega na wspieraniu skonfliktowanych stron w stworzeniu satysfakcjonującego kompromisu. To tak bardzo w skrócie.

Dlaczego może się udać właśnie Tobie?

Sam start jest niejednokrotnie trudny, jak w każdym chyba zawodzie. Ciężko się przebić na samym początku – jest już wielu mediatorów, niektórzy w już z ustabilizowanym poziomem wpływów mediacji w skali miesiąc. Ale jak to jest, że się udaje? Jak to jest, że mi się udało?

W pierwszej kolejności na pewno pomógł mi fakt, że jestem kreatywny. Jeżeli chodzi o chęć niesienia pomocy innym poprzez mediację mam czasem wręcz niespożyte zasoby energii.

W drugiej kolejności – ciągle się dokształcam. Zaczynałem szkolenie na mediatora w 2011, po którym czekałem półtora roku, aż moje ówczesne stowarzyszenie wpisze mnie na listę przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Teraz jest ten plus, że każdy sam się wpisuje na listę mediatorów stałych prowadzonej przez prezesa danego sądu okręgowego.

Idąc dalej – niestety nie otrzymałem od mojego pierwszego nauczyciela większego wsparcia, jeżeli chodzi o rozpoczynanie kariery – dostałem jedną mediację do współprowadzenia… i tyle. Dlatego postanowiłem lepiej wspierać moich uczniów i kursantów. Z wieloma z nich współpracuję do dziś dnia, wielu z nich miało swoje pierwsze ugody poprawiane przeze mnie, wiele kontaktów z ich klientami było delikatnie koordynowanych przeze mnie. A dlaczego? Ponieważ chcę, żeby osoby, które mi zaufały miały pewność, że w razie potrzeby otrzymają każdą, merytoryczną, pomoc. Dlatego piszą, dzwonią i pytają – to jest bardzo ważne, zarówno dla mnie, jak i dla nich.

Co dalej z tym zrobić?

Interesuje Was ten zawód? Może chcielibyście dołączyć do szeregów mediatorów i mediatorek?

Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to zapraszam do kliknięcia w poniższy link:

https://mediatorpowszechny2.evenea.pl/

Tam właśnie znajdziecie możliwość zapisania się na szkolenie na mediatora sądowego, do czego serdecznie zapraszam.

 

Mateusz

Może także Ci się spodobać post:

LEAVE A COMMENT

Subskrypcja Mediatora Powszechnego

Chcielibyście otrzymywać maila z wiadomością o nowych postach? Wystarczy wpisać swój adres email, a system automatycznie Cię powiadomi o nowych treściach na blogu.

Dołącz do 10 pozostałych subskrybentów

O mnie

Mateusz Gierczak

Mateusz Gierczak

Nazywam się Mateusz Gierczak i jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Wydziału Prawa i Administracji. Jestem również seniorem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poznań i trenerem ETG. Prowadziłem szkolenia przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy i przy Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, bywam prowadzącym na studiach podyplomowych Negocjacje i Mediacje w biznesie w WSB w Toruniu, byłem i wciąż zdarza mi się być prelegentem na licznych konferencjach (m.in. coroczne Tygodnie Mediacji, cykliczne Salony Mediatora przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, Dni Edukacji Prawniczej, Dni Szkoleniowe ELSA Poznań, konferencji "Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce" w Poznaniu). Od 2013 roku pracuję jako zawodowy mediator i negocjator, a od początku 2016 roku działam pod szyldem Kancelarii Mediacyjnej Mateusz Gierczak w Poznaniu. Jestem wpisany jako mediator stały na listach sądów okręgowych w Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu oraz Gdańsku. Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu swojego konfliktu? A może nie wiesz, czy mediacja może mieć dla Ciebie jakiekolwiek praktyczne zastosowanie? Po prostu masz pytanie? Napisz maila: mediacje.gierczak@wp.pl lub zadzwoń pod 691 499 250 Pozdrawiam serdecznie Mateusz