Szkolenie na mediatora sądowego “Mediator 1.01” w Poznaniu

Dlaczego warto zostać mediatorem?

Zawód mediatora to ciekawa ścieżka. Wciąż mało popularna i nieco niszowa, ale właśnie dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjna. Zawód mediatora jest zawodem pełnym wyzwań, ciężkim, ale niejednokrotnie bardzo opłacalnym. Polega na wspieraniu skonfliktowanych stron w stworzeniu satysfakcjonującego kompromisu. To tak bardzo w skrócie.

Dlaczego może się udać właśnie Tobie?

Sam start jest niejednokrotnie trudny, jak w każdym chyba zawodzie. Ciężko się przebić na samym początku – jest już wielu mediatorów, niektórzy w już z ustabilizowanym poziomem wpływów mediacji w skali miesiąc. Ale jak to jest, że się udaje? Jak to jest, że mi się udało?

W pierwszej kolejności na pewno pomógł mi fakt, że jestem kreatywny. Jeżeli chodzi o chęć niesienia pomocy innym poprzez mediację mam czasem wręcz niespożyte zasoby energii.

W drugiej kolejności – ciągle się dokształcam. Zaczynałem szkolenie na mediatora w 2011, po którym czekałem półtora roku, aż moje ówczesne stowarzyszenie wpisze mnie na listę przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Teraz jest ten plus, że każdy sam się wpisuje na listę mediatorów stałych prowadzonej przez prezesa danego sądu okręgowego.

Idąc dalej – niestety nie otrzymałem od mojego pierwszego nauczyciela większego wsparcia, jeżeli chodzi o rozpoczynanie kariery – dostałem jedną mediację do współprowadzenia… i tyle. Dlatego postanowiłem lepiej wspierać moich uczniów i kursantów. Z wieloma z nich współpracuję do dziś dnia, wielu z nich miało swoje pierwsze ugody poprawiane przeze mnie, wiele kontaktów z ich klientami było delikatnie koordynowanych przeze mnie. A dlaczego? Ponieważ chcę, żeby osoby, które mi zaufały miały pewność, że w razie potrzeby otrzymają każdą, merytoryczną, pomoc. Dlatego piszą, dzwonią i pytają – to jest bardzo ważne, zarówno dla mnie, jak i dla nich.

Szkolenie na mediatora?

Interesuje Was ten zawód? Może chcielibyście dołączyć do szeregów mediatorów i mediatorek?

Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to zapraszam do kliknięcia w poniższy link:

Aktualne szkolenia online dla prawnika i mediatora

Tam właśnie znajdziecie możliwość zapisania się na szkolenie na mediatora sądowego, do czego serdecznie zapraszam.

Mateusz

Może także Ci się spodobać post:

Skomentuj

O mnie

Mateusz Gierczak

Mateusz Gierczak

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Wydział Prawa i Administracji, senior i trener Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poznań. Prowadził szkolenia m.in. przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy (m.in. dla pracowników Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy), przy Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, dla Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, Sądu Rejonowego w Płońsku, Kärcher Center Kraków, X-KOM w Częstochowie, a także współpracował z Akademią Rozwoju Umiejętności we Wrocławiu. Prowadzący na studiach podyplomowych Negocjacje i Mediacje w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, wykładowca na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Od 2013 roku zawodowy mediator i negocjator. Założyciel Kancelarii Mediacyjnej Mateusz Gierczak w Poznaniu. Od 2018 roku wiceprezes Stowarzyszenia „Okręgowa Izba Mediatorów” z siedzibą w Bydgoszczy. Mediator stały na listach sądów okręgowych w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Bydgoszczy, Toruniu oraz Gdańsku. Prowadzi bloga – www.mediatorpowszechny.pl, gdzie propaguje wiedzę o mediacjach i związanymi z nią wydarzeniami. W 2019 roku miał przyjemność prowadzić zajęcia „Mediation as a form of everyday diplomacy” na międzynarodowym wydarzeniu Law School ELSA Gdańsk.

Kategorie

Archiwa