Trochę się zmieniło od 2012

Kilka lat temu, bo w 2012, roku byłem prelegentem na konferencji „Etyka zawodów zaufania publicznego”, gdzie prezentowałem kilka aspektów etyki zawodów prawniczych. Kilka dni temu, egocentrycznie sprawdzając co wie o mnie Internet, natknąłem się na nagranie poniższego wystąpienia – pomijając już fakt, że się zestarzałem, to nabrałem doświadczenia i ogłady jako prelegent – co z miłą chęcią poddam pod Waszą ocenę 🙂

Jedna rzecz mnie nieustannie zastanawia, a mianowicie wieczne niezadowolenie części środowiska mediatorów z ich statusu zawodowego. Ciągle czują się atakowani i niedoceniani, nieustannie doszukując się przytyków dotyczących ich osób. Uważam swój zawód za fenomenalną ścieżkę, dzięki której mogę wielu osobom pomóc, za co jestem najzwyczajniej wdzięczny. Tym bardziej nie rozumiem tego ciągłego oburzenia i narzekania, które nawet słychać w tle poniższego filmiku od osoby komentującej i zadającej pytanie. Jeżeli ktokolwiek jest niezadowolony z własnej pracy, z rozwoju tej dziedziny – przecież jest mnóstwo innych dróg do obrania. Ot, taka myśl na dzisiaj.

 

Jesteś w konflikcie? Poszukujesz pomocy ze swoim sporem? Skontaktuj się z mediatorem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 17 (691 499 250), tudzież całodobowo do kontaktu mailowego (mediacje.gierczak@wp.pl).