r. pr. Aleksandra Gierczak

Cześć! Jestem Ola i z zawodu jestem radcą prawnym. Mam ponad 5-letnie doświadczenie zawodowe, zdobywane w poznańskich kancelariach prawnych.

W czym mogę Ci pomóc?

Po pierwsze, w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Mam doświadczenie zarówno w prawie cywilnym, jak i prawie gospodarczym. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaka forma działalności będzie najlepsza dla Twojego pomysłu biznesowego, masz problem z windykacją należności albo sen z powiek spędzają Ci wszelkie rękojmie czy gwarancje lub, po prostu, masz jakąkolwiek wątpliwości czy pytanie – to chętnie zapewnię moje wsparcie.

Mam również doświadczenie w konstruowaniu umów (a dobra umowa dla przedsiębiorcy, to podstawowe i najlepsze zabezpieczenie na przyszłość!). Nie patrzę jednak na umowę tylko poprzez pryzmat przepisów, ani nie bombarduję jej milionem skomplikowanych zapisów, których potem w praktyce nikt nie zrozumie. Zawsze zwracam uwagę na maksymalne dopasowanie treści umowy do relacji jaka wiąże albo ma się zawiązać pomiędzy Tobą a Twoim kontrahentem oraz do przysłowiowej „praktyki kupieckiej”. W końcu chodzi o to, aby obie strony się dogadały i podpisały umowę, a nie żeby jedna z nich uciekła z krzykiem na widok weksla in blanco w załączonej umowie. W skrócie, mogę na przykład przygotować uniwersalny szablon umowy dla Twojej działalności albo sprawdzić i wytłumaczyć umowę otrzymaną od kontrahenta.

Po drugie, w prawie autorskim, znakach towarowych, wzorach przemysłowych, prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji czy prawie reklamy. Pomogę rozwiązać problem, jeżeli jesteś twórcą, artystą albo dokucza Ci nieuczciwy kontrahent, a może wrzuciłeś filmik do Internetu czy zrobiłeś zdjęcie i nie wiesz, jaka ochroną Ci przysługuje.

Po trzecie, procesy sądowe. Doskonale pamiętam swoją pierwszą rozprawę (chyba każdy prawnik pamięta). Pomimo tego, że nie była skomplikowana, przygotowywałam się do niej dosyć długo, a przed samą salą trzęsłam się jak osika i pisałam do koleżanki po fachu, że zaraz zemdleję. Okazało się jednak, że strach ma tylko wielkie oczy, a ja poczułam się na sali sądowej jak przysłowiowa ryba w wodzie. Mam bogate i szerokie doświadczenie procesowe (sprawy spadkowe, cywilne, gospodarcze, z zakresu praw autorskich, znaków towarowych czy zwalczania nieuczciwej konkurencji), a ulica Dożynkowa w Poznaniu mogłaby być moim drugim domem (dla niewtajemniczonych znajduje się tam, uproszczając, sąd gospodarczy).

Zapraszam więc do kontaktu telefonicznego, na Messengerze, na żywo albo online. Pogadamy i wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązanie.

Aleksandra Gierczak

radca prawny

Tel. 791 664 070

lawfi.podcast@gmail.com

Kategorie

Archiwa