Mateusz Gierczak – Mediator

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Wydział Prawa i Administracji, senior i trener Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poznań.

Wykładowca Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy (m.in. dla aplikantów, radców prawnych, oraz w ramach szkoleń otwartych, m.in. dla pracowników Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy).

Prowadziłem zajęcia dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, dla Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, Sądu Rejonowego w Płońsku, Kärcher Center Kraków, X-KOM w Częstochowie. Współpracowałem także z Akademią Rozwoju Umiejętności we Wrocławiu i Centrum Szkoleniowym Just MK.

Miałem przyjemność być wykładowcą na studiach podyplomowych Negocjacje i Mediacje w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, a także w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Od 2013 roku prowadzę mediacje i negocjacje, a w 2016 roku rozpocząłem działalność pod szyldem Kancelarii Mediacyjnej Mateusz Gierczak w Poznaniu. Jestem mediatorem stałym na listach sądów okręgowych w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Bydgoszczy, Toruniu oraz Gdańsku. na co dzień zajmuję się sprawami cywilnymi, rodzinnymi, gospodarczymi i pracowniczymi. Z przyjemnością prowadzę sprawy zarówno zlecone postanowieniami sądów, na podstawie wniosków i umów o przeprowadzenie mediacji, jak i, w przypadku spraw pracowniczych, na podstawie umów na stałą obsługę przedsiębiorstw i spółek.

W 2019 roku miałem przyjemność prowadzić zajęcia „Mediation as a form of everyday diplomacy” na międzynarodowym wydarzeniu Law School ELSA Gdańsk.