Szkolenie na mediatora sądowego „Mediator 1.01” w Poznaniu

Dlaczego warto zostać mediatorem?

Zawód mediatora to ciekawa ścieżka. Wciąż mało popularna i nieco niszowa, ale właśnie dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjna. Zawód mediatora jest zawodem pełnym wyzwań, ciężkim, ale niejednokrotnie bardzo opłacalnym. Polega na wspieraniu skonfliktowanych stron w stworzeniu satysfakcjonującego kompromisu. To tak bardzo w skrócie.

Dlaczego może się udać właśnie Tobie?

Sam start jest niejednokrotnie trudny, jak w każdym chyba zawodzie. Ciężko się przebić na samym początku – jest już wielu mediatorów, niektórzy w już z ustabilizowanym poziomem wpływów mediacji w skali miesiąc. Ale jak to jest, że się udaje? Jak to jest, że mi się udało?

W pierwszej kolejności na pewno pomógł mi fakt, że jestem kreatywny. Jeżeli chodzi o chęć niesienia pomocy innym poprzez mediację mam czasem wręcz niespożyte zasoby energii.

W drugiej kolejności – ciągle się dokształcam. Zaczynałem szkolenie na mediatora w 2011, po którym czekałem półtora roku, aż moje ówczesne stowarzyszenie wpisze mnie na listę przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Teraz jest ten plus, że każdy sam się wpisuje na listę mediatorów stałych prowadzonej przez prezesa danego sądu okręgowego.

Idąc dalej – niestety nie otrzymałem od mojego pierwszego nauczyciela większego wsparcia, jeżeli chodzi o rozpoczynanie kariery – dostałem jedną mediację do współprowadzenia… i tyle. Dlatego postanowiłem lepiej wspierać moich uczniów i kursantów. Z wieloma z nich współpracuję do dziś dnia, wielu z nich miało swoje pierwsze ugody poprawiane przeze mnie, wiele kontaktów z ich klientami było delikatnie koordynowanych przeze mnie. A dlaczego? Ponieważ chcę, żeby osoby, które mi zaufały miały pewność, że w razie potrzeby otrzymają każdą, merytoryczną, pomoc. Dlatego piszą, dzwonią i pytają – to jest bardzo ważne, zarówno dla mnie, jak i dla nich.

Szkolenie na mediatora?

Jesteście zainteresowani aktualnymi szkoleniami? Chcecie dołączyć do grona mediatorek i mediatorów? Szczegóły znajdziecie m.in. w naszej zakładce Szkolenia [kliknij].

W razie jakichkolwiek pytań piszcie proszę pod: mediacje.gierczak@wp.pl lub zadzwońcie pod 691 499 250, może zorganizujemy szkolenie specjalnie dla Was, specjalnie w Waszym mieście 🙂