PorozmawiajMY – Podręcznik o Mediacji [z komentarzem i wzorami]

Nasz podręcznik mediacji to bodajże najobszerniejsza publikacja o mediacji w naszym kraju, a przy okazji pierwszy podręcznik o mediacji z komentarzem do przepisów jej dotyczących. Autorzy – pani sędzia sądu apelacyjnego w stanie spoczynku i pan mediator przelali swoje doświadczenie zawodowe (łącznie drobne 44 lata tegoż) na 387 stronach A4 praktycznego podręcznika o mediacji. Nie spotkacie Państwo w tym podręczniku mediacji suchej teorii, czy banalnych przykładów – opisane techniki, metody i przykłady pochodzą przede wszystkim z bogatego doświadczenia zawodowego i życiowego obojga autorów, które w przystępny sposób przedstawili i opisali na potrzeby książki i oczywiście Państwa, naszych szanownych czytelników.

 

Książka wydana nakładem własnym

Rok publikacji: 2023

Wydanie: 2

Liczba stron: 387

Rodzaj: Podręcznik

Kategoria: e-book

Format: A4,

Wersja publikacji: pdf, mobi i epub

Cena: 105 zł (VAT 5%)

Dowiedz się więcej

2 comments

 • Joanna Krzyżanowska

  Podręcznik autorstwa Doroty Gierczak i Mateusza Gierczaka pt. “PorozmawiajMY – praktyczny podręcznik mediacji z komentarzem, wzorami ugód i pism” – to rzeczywiście pozycja obowiązkowa w pracy każdego mediatora, a także prawnika. Zważyć bowiem należy, że na rynku książek prawniczych niewiele jest opracowań poświęconych tematyce mediacji.

  Podręcznik ten został opisany językiem bardzo przyswajalnym, a każdy kolejny rozdział czyta się z zainteresowaniem porównywalnie wysokim jak literaturę grozy S., Kinga – mimo, że jest to pozycja edukacyjna. Wszystko to za sprawą inteligentnego poczucia humoru jednego ze współautorów – M. Gierczaka

  Bez wątpienia pozycja ta stanowi kompendium wiedzy w zakresie mediacji. Autorzy zgromadzili obszerny zakres literatury bezpośrednio związanej z tym tematem, pogłębiając ją dodatkowo o przydatne szablony dokumentów: umowę o przeprowadzenie mediacji, wniosek o przeprowadzenie mediacji czy protokoły i bliżej sprecyzowane rodzaje ugód.

  Podkreślenia wymaga fakt, iż pozycja ta porusza nie tylko aspekty teoretyczne pracy mediatora, ale także w oparciu o przykłady pozwala zobrazować praktykę mediacyjną. Książka szczegółowo pozwala przebrnąć przez każdy etap mediacji – czy to sądowych czy prywatnych.

  Na szczególne uznanie zasługuje rozdział trzeci zawierający savoir-vivre w zakresie netykiety. Odkąd pamiętam, raziło mnie w oczy “Witam” pisane na początku każdej wiadomości jako forma powitania. Te ‘faux pas” mogą zostać zaakceptowane przy rodzinnym stole, jednak w życiu zawodowym nie powinny mieć miejsca (z prostych względów – po prostu można kogoś urazić albo wystawić siebie na pośmiewisko). Autorzy zamieścili wiele cennych uwag i wskazówek, które powinny być stosowane w każdym kręgu biznesowym.

  Oceniając recenzowaną pozycję, nie sposób nie podkreślić istotnej zalety, jaką niewątpliwie jest jej aktualność. Czytelnik bowiem otrzymuje gotową metodykę pracy mediatora w oparciu o aktualne przepisy obowiązującego prawa.

  J. Krzyżanowska

 • Pingback: Przemieniająca siła: szacunek w mediacji » Mediator Powszechny | Mediacje, negocjacje, szkolenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *